Бібліотека Трипільського НРЦ

Бібліотека Трипільського НРЦ нараховує в своїх фондах понад 16000 примірників навчальної, методичної, науково-популярної  та художньої літератури. В тому числі фонд шкільних підручників налічує 3082 екземпляри. Бібліотекою користуються всі учні та працівники школи-інтернату.

Бібліотека складається з абонентного відділу на якому проводиться видача літератури читачам і розміщений книжковий фонд з відкритим доступом, читального залу та підсобного приміщення для зберігання фонду навчальної літератури. Бібліотека оснащена комп’ютером. На абонентському відділі розміщуються алфавітний та систематичний каталоги, картотеки. Найбільшим попитом користуються картотеки: «Картотека підручників», «На допомогу навчально-виховному процесу», «Картотека творів, яких немає в підручнику» та ін.

В читальному залі та на абонементі бібліотеки розміщено багато книжкових виставок та відкритих поличок, які допомагають краще розкрити книжковий фонд та сприяють популяризації літератури. Дітям подобаються такі книжкові виставки, як: «Гомін віків», «Про що не розповів підручник», «Любій малечі про цікаві речі», «На світі тисячі професій – і лиш одна із них твоя», «В гостях у казки чарівної», «Письменники світу – дітям», «Чарівний світ поезії» та інші.

При бібліотеці працює гурток «Книжкова лікарня», де діти вчаться ремонтувати книги, які того потребують.

Специфіка нашої школи вимагає організації дозвілля учнів в позаурочний час та вихідні дні. Тому при бібліотеці працює «Клуб вихідного дня», який  надає можливість дітям корисно провести вільний час, прочитати цікаву книжку чи періодику в читальному залі,послухати бесіду чи розповідь бібліотекаря про книги, письменників, визначні події, взяти участь у конкурсах та вікторинах.

Бібліотека в школі є однією з важливих ланок навчально-виховного процесу. Тому основними напрямками роботи шкільної бібліотеки є:

- довідково-бібліографічне забезпечення навчально-виховного процесу;

- інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;

- формування та збереження книжкового фонду бібліотеки та фонду шкільних підручників;

- обслуговування читачів на абонементі та в читальному залі;

- довідкова робота;

- популяризація книги;

- виховання в учнів любові до книги, поваги до тих, хто її створив;

- робота з мало читаючими учнями.

Наша бібліотека в школі виконує навчальну, пізнавальну,виховну,розвиваючу, інформаційну, культурну функції, докладає зусиль для виховання в дітей кращих якостей достойних громадян, яким належить розбудовувати майбутнє нашої країни.