Історія школи
У 1957 році Міністерством освіти України та обкомом КПУ було ухвалено рішення про відбудову в Трипіллі зруйнованого у війну кінотеатру і перебудувати його на школу-інтернат. Влітку 1957 року розпочалися будівельні роботи, і відновлений кінотеатр став основою спального корпусу, який наростили до трьох поверхів. Крім того, були збудовані господарські споруди, наприклад, котельня, гараж, будинок для майстерень-класів та інше. Поруч був просторий двоповерховий будинок діючої Трипільської школи, до якої просто добудували спортзал та інші приміщення.
Відкриття школи-інтернату відбулося 1 вересня 1960 року. Організатором і душею школи був її перший директор Огарко Василь Гнатович. Завучем - Євлашенко Сергій Гнатович, який був не лише вчителем хімії, а й прикладом доброзичливості. Старшим вихователем - Терпило Марія Максимівна, яка викладала математику. А яка в неї сонячна усмішка. Історію надзвичайно цікаво викладав Терпило Станіслав Васильович, який заохочував вихованців до навчання добрими оцінками. Столярної справи навчав Овчаренко Микола Трохимович, який з «безруких» дітей робив справжніх майстрів. Керував фотогуртком Заводовський Володимир Олексійович , а ще навчав дітей фізиці. Іван Максимович Скуратівський керував величезним хором, який під його керівництвом отримував перші місця в районних оглядах художньої самодіяльності.
Організація спортивних змагань і виховання любові до фізкультури і спорту – це заслуга шановного вчителя фізкультури Григорія Теофановича Михайлюка.
Хорошими фахівцями були доскіпливий мовник Галина Іванівна Назаренко, здібні і мудрі учнівські наставники Микола Федорович Бутенко та Микола Тихонович Приходько, новобранці педагогічної ниви - Софія Федосіївна Нечай , Валентина Іванівна Литвинова, Терпило Уляна Яківна, керівник духового оркестру Станіслав Васильович Загурський. Домотенко Юрій Корнійович був не лише педагогом, ай виступав у якості режисера і актора, здійснював постановку п’єс українських класиків з учнями інтернату.
Опануванню майстерності конструювання і шиття одягу навчала дівчаток Галина Василівна Дика (Скуратівська).
У 1963 році директором школи-інтернату став «демократ» Білик Володимир Денисович. Потім цю тяжку ношу інтернатного клопоту несли на собі Віра Нуждаєва – російськомовна директриса, Анатолій Федорович Кривда (1972р.), Іщенко Дмитро Миколайович (1976 р.), Полторацький Сергій Вікторович(1983 р.), Файницький Едуард Олександрович (1986 р.) і з 1995 р. – Корх Тамара Олександрівна.
У Трипільській школі-інтернаті були лише два випуски одинадцятикласників у 1964 та в1965 роках, а надалі статус школи-інтернату було знижено до рівня восьмирічки.
За директорства Файніцького Е.О. школа набула нового статусу: школа-інтернат інтенсивної педагогічної корекції для дітей із ЗПР і стала школою І – ІІ ступенів.
На даний час у школі працює 41 педагог: вчителі-предметники і вихователі. Навчаються в школі 92 учні. В останні роки з’явились у школі комп’ютерні класи, тренажерний зал. А зовні і всередині вона має вигляд сучасної новобудови.
Ще в 2005 році ветерани – інтернатівці ухвалили собі кожного року готуватися і на день зустрічі презентувати якусь суспільно-значиму справу. Було обрано оргкомітет у складі : А. Висоти, К. Гриценюк, П. Матвієнка, Л. Коденко, В. Мозгового, В. Бельдія і О. Білик. І ось, що вони зробили:
- Віднайшли світлину Отамана Зеленого (Данила Терпила).
- Виступили на третій конференції «Буття українців» з доповіддю про Отамана, а статтю розмістили в інтернеті. В Обухівському краєзнавчому музеї Отаманові присвятили цілий відділ. Сприяли встановленню пам’ятника Отаману Зеленому на трипільській кручі.
- Виготовили і встановили на стіні школи пам’ятну дошку з викарбуваними іменами перших учителів і вихователів (2006р.).
- Написали й видали книгу спогадів «Трипільський дитинець» (2007р.).
- Підготували і видали унікальну «Родову книгу» - (2009р.).
- Видали книгу творчих робіт перших і теперішніх інтернатівців «Трипільський дитинець 2»(«Наших сердець неопалима купина») – (2011р.).
- Видали матеріали науково-практичної конференції «Буття українців».
- «Небесні кони Світотворення Творця Вседержателя Всесвіту»(2013р.).
У 2010 році школа відсвяткувала свій 50-річний ювілей. Але не дивлячись на цей поважний вік, вона з кожним днем стає ще кращою, все красивішою, все ошатнішою. Прекрасні умови навчання і виховання дітей – заслуга нашого уряду, педагогічного колективу, директором якого є вмілий організатор і керівник Т. О. Корх, наших шефів, спонсорів, благодійних фондів, перших випускників школи.